Komfort, solidność i trwałość

Meble gamingowe powinny charakteryzować się przede wszystkim wysokim komfortem użytkowania, solidnością wykonania i trwałością. Biurko gamingowe wykonane z wysokiej jakości komponentów będzie meblem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i pamiętać będzie wiele rozgrywek przez maksymalnie długi czas eksploatacji.

Ergonomia

Jest to nic innego jak dostosowanie warunków pracy do indywidualnych możliwości psychofizycznych człowieka. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo - jeżeli posiadasz biurko z bardzo wysokim blatem, potrzebować będziesz odpowiednio wysokiego fotela. Wysokość biurka powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a szczególnie wtedy, kiedy korzysta z niego więcej niż jedna osoba - najlepiej, gdy biurko posiada możliwość regulacji wysokości. Elektryczne biurko gamingowe to również możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.

Kształt i rozmiar biurka gamingowego

Na rynku dostępne są biurka gamingowe w różnych kształtach i rozmiarach. Zastanów się jednak, jaką powierzchnię zajmuje twój zestaw komputerowy? Czy może grasz jedynie sporadycznie na laptopie? Ile faktycznie masz dostępnego miejsca w pokoju? Dobre biurko gamingowe ze względu na kształt i rozmiar to takie, które dopasowane jest do twoich indywidualnych cech i oczekiwań. Odpowiednio wyprofilowany blat zapewni idealny dostęp do klawiatury i myszki komputerowej.

Kolorystyka biurka

Design jest również jednym z podstawowych kryteriów, którymi kierują się osoby zainteresowane zakupem biurka gamingowego. Biurka gamingowe zazwyczaj występują w kilku standardowych kolorach. Wybór kolorystyki mebla podyktowany jest osobistymi preferencjami. Na przykład białe biurko gamingowe idealnie wpasuje się w jasny pokój, nadając pomieszczeniu nowoczesny i schludny wygląd. Z kolei czarne biurko gamingowe znajdzie swoje miejsce u osób, które docenią jego nietuzinkowy charakter i klasyczny wygląd. Odpowiednie kolorystycznie biurko stworzy spójną całość z resztą pomieszczenia.

Cable management

Posiadasz urządzenia przewodowe czy bezprzewodowe? Chcesz umieścić zestaw komputerowy na biurku, podłodze (pamiętaj jednak, że ustawiając sprzęt pod biurkiem ograniczasz ruch nóg i może to powodować zmniejszenie wydajności chłodzenia) czy połączyć obie możliwości? Odpowiedź na te pytania pozwoli na wybór optymalnego rozwiązania. Sztuka zarządzania kablami zamieni każdą chaotyczną przestrzeń w czystą i uporządkowaną. Przepusty na kable zamontowane w blacie biurka czy organizery ukryte pod blatem pomogą każdemu w ukryciu niechcianych przewodów.

Dobre biurko gamingowe - czyli jakie?

Z wyciętym blatem, białe, z możliwością regulacji wysokości, z przepustem na kable czy może z miejscem na blacie do zamontowania kierownicy? Znasz siebie i swoje potrzeby lepiej niż ktokolwiek inny na świecie i tylko ty wiesz, czego potrzebujesz, oczekujesz i które biurko będzie dla ciebie najlepszym biurkiem gamingowym. Pamiętaj przede wszystkim o tym, żeby wybrać biurko zapewniające maksymalny komfort, odpowiednią powierzchnię użytkową i trwałość, ponieważ spędzać będziesz przy nim wiele godzin.

Nowości, porady, rabaty - zapisz się na newsletter

Prosze czekać

Dziękujemy za zapis!

Współadministratorami danych jest UXLAB Michał Mazurowicz Przędzalniana 92/94 m 33 Łódź 93-114, kontakt: kontakt@mobiusdesk.pl. Dane będziemy przetwarzać w celach marketingowych, w tym do przesyłania newsletterów. Możesz zawsze cofnąć zgodę na komunikację marketingową. Masz także prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. 
IT Support: synchronicity.one