Jakie biurko regulowane elektryczne wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli biurek, które posiadają mniej lub bardziej rozbudowane funkcje. Zastanawiając się nad zakupem biurka elektrycznego, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą mieć wpływ na decyzję o zakupie konkretnego modelu biurka. Tymi czynnikami jest m.in.: ergonomia, regulacja wysokości, design mebla, wykorzystane materiały, dostępna powierzchnia, udźwig. W dalszej części dowiesz się dokładniej, czym charakteryzują się poszczególne czynniki i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę podczas poszukiwań wymarzonego biurka gamingowego czy komputerowego.

W trosce o Twoje zdrowie

Ergonomia - biurko elektryczne pozwala na najlepsze dopasowanie wysokości do wzrostu poszczególnych osób, co ma wpływ na ogólny komfort korzystania z mebla. Praca uwzględniająca zmianę pozycji z siedzącej na stojącą i przeciwnie, przyczynia się m.in. do wzrostu produktywności, lepszego samopoczucia i uniknięcia szeregu problemów zdrowotnych. Warto zapoznać się z zasadami ergonomii i stosować się do nich podczas korzystania ze stanowiska komputerowego.

Szeroki zakres regulacji wysokości

Regulacja wysokości - tutaj warto zwrócić uwagę na łatwość regulacji i jej zakres. Ze względu na to, iż zarówno długotrwała praca w pozycji siedzącej i jak i stojącej jest szkodliwa dla zdrowia, ważne jest aby zmieniać postawę ciała. Regulacja wysokości powinna być płynna i bezproblemowa. Biurka elektryczne posiadają różny zakres regulacji wysokości blatu, dlatego warto wziąć to pod uwagę szczególnie wtedy, kiedy ze stanowiska komputerowego korzystają różne osoby, przede wszystkim dorośli i dzieci.

Wygląd biurka komputerowego

Design mebla - biurka elektryczne coraz częściej charakteryzują się minimalizmem i nowoczesnym wyglądem, dlatego doskonale sprawdzają się w najróżniejszych pomieszczeniach. Szeroki wybór kształtu blatu oraz koloru stelaża i blatu sprawia, że istnieje wiele możliwości, aby mebel idealnie pasował do pomieszczenia, w którym się znajdzie. Możliwe są również połączenia dwóch kolorów, np. czarnego stelaża i białego blatu lub odwrotnie, a na specjalne zamówienie wykonanie blatu w kolorystyce drewna.

Materiały wykorzystane do produkcji mebla

Wykorzystane materiały - najpopularniejszym materiałem do produkcji blatów biurek komputerowych jest znana płyta MDF. Jest to materiał dobrej jakości, który sprawdza się w roli blatu biurka. Jako jedni z nielicznych wykorzystujemy również płytę CDF, która jest płytą wysokiej jakości. Odporna jest na uszkodzenia i zarysowania. Decydując się na zakup biurka warto również zapoznać się z różnymi stelażami. W naszej ofercie znajdują się m.in. stelaże wyprodukowane w Polsce czy stelaże światowej marki Linak. Dobry stelaż charakteryzować będzie się wytrzymałością i zapewni odpowiednią stabilność całej konstrukcji.

Dostępna powierzchnia

Dostępna powierzchnia - zastanów się jaką powierzchnią w pomieszczeniu dysponujesz i jak dużego biurka naprawdę potrzebujesz. Dostępne biurka komputerowe posiadają różnej wielkości blaty, dlatego przed zakupem powinieneś wziąć pod uwagę swoje potrzeby i możliwości, bo czasami chcieć to nie znaczy móc. Biurko wyposażyć możesz w moduły, które zwiększą jego funkcjonalność i zapewnią większą powierzchnię roboczą na blacie, np. uchwyt na słuchawki lub podstawka pod monitor.

Udźwig

Udźwig - jeżeli posiadasz imponujący zestaw komputerowy oraz liczne akcesoria i planujesz umiejscowić wiele elementów na blacie biurka, to udźwig stelaża ma bardzo duże znaczenie. Na rynku dostępnych jest wiele biurek, które posiadają różnego rodzaju stelaże, np. takie z udźwigiem na poziomie 60 kg, 125 kg czy nawet 150 kg. Jak widać różnica jest znaczna, dlatego przed zakupem zastanów się co umieścisz na blacie i jaki udźwig posiada Twoje wymarzone biurko.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przed zakupem biurka elektrycznego warto zapoznać się z czynnikami decydującymi o wyborze danego mebla. Nie są to jednak wszystkie czynniki, które decydują o zakupie biurka z elektryczną regulacją wysokości. Przedstawione elementy to jedne z najważniejszych, które mają wpływ na decyzję zakupową. Dla niektórych użytkowników znaczenie może mieć również m.in. szybkość regulacji wysokości blatu czy poziom hałasu, co wiąże się z zastosowanym, konkretnym typem stelaża. Inni użytkownicy czasem wymieniają również darmową dostawę czy łatwość kontaktu ze sprzedawcą jako czynniki, które zadecydowały o wyborze biurka. Nie są to jednak elementy bezpośrednio związane z konkretnym meblem, chociaż warto również mieć na uwadze rodzaj i czas dostawy oraz bezproblemowy kontakt z firmą, w której chcemy dokonać zakupu.

Nowości, porady, rabaty - zapisz się na newsletter

Prosze czekać

Dziękujemy za zapis!

Współadministratorami danych jest UXLAB Michał Mazurowicz Przędzalniana 92/94 m 33 Łódź 93-114, kontakt: kontakt@mobiusdesk.pl. Dane będziemy przetwarzać w celach marketingowych, w tym do przesyłania newsletterów. Możesz zawsze cofnąć zgodę na komunikację marketingową. Masz także prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. 
IT Support: synchronicity.one