Biurko do pracy stojącej - jaki wpływ ma na nasze zdrowie?

Otóż niektórzy z nas posiadają pracę stojącą, bądź ewentualnie mają możliwość stworzenia tego rozwiązania. Dla wielu może wydawać się to niewygodne i wręcz negatywne, jednak to często mija się z prawdą. Owszem, praca na stojąco może być trudna, jeśli rzeczywiście przez wiele godzin musimy tylko i wyłącznie stać przy jednym stanowisku. Jednakże porównując taką formę pracy, z pracą na siedząco, można dojść do zaskakujących wniosków. Tak jak wspomniane zostało wcześniej, siedząc przed biurkiem wiele godzin, narażamy swój kręgosłup na jego nieodpowiednie funkcjonowanie. Oprócz tego, siedzący tryb życia odbije się źle nie tylko na Twoim kręgosłupie, ale również na wielu innych płaszczyznach związanych ze zdrowiem. Jednak rozwiązaniem tego problemu mogę być biurka regulowane elektrycznie albo też biurko z regulowaną wysokością. Biurko do pracy na stojąco potrafi zapewnić nie tylko komfort czy bezpieczeństwo, ale również przyczynić się nawet do poprawy naszej postawy, ale również i zdrowia. Na samym wstępie warto wspomnieć właśnie o tych kilku pozytywnych czynnikach, które z pewnością uzyskamy dzięki takiej formie pracy. Otóż przede wszystkim, poza wspomnianej już korzyści dla pracy naszego kręgosłupa, trzeba powiedzieć także o tym, jaki wpływ stojąca praca ma na naszą kreatywność. Tak, mimo iż wydawać się to może niezbyt realne, praca na stojąco umożliwia nam lepsze i kreatywniejsze myślenie, co może także przyczynić się do poprawy jakości naszej wydajności. Wbrew pozorom jest to naprawdę logiczna sprawa. Im więcej ruchu wykonuje nasze ciało, tym więcej "ruchu" umożliwiamy naszemu mózgowi. Dodatkowo, pozycja stojąca sprawia, że nie rozleniwiamy się tak, jak w przypadku pozycji siedzącej. Dzięki temu możemy wykonać więcej rzeczy w krótszym czasie. To też sprawia, że jesteśmy bardziej skupieni i aktywni podczas różnych zadań, jakie mamy do wykonania. Korzyści tych jest zdecydowanie więcej, dlatego biurka stojące to naprawdę świetna propozycja, jaką warto zainteresować się na naszej stronie, wśród ofert które proponujemy. Co ciekawe, takie nowoczesne biurka można dostosować do swoich potrzeb. Można dobrać do biurka wymiary, dodać ledy do biurka, wybrać kolor jaki blat komputerowy powinien mieć, a także dołączyć cable organizer lub wieszak na sluchawki. Wystarczy się skontaktować z nami, a my stworzymy projekt dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Biurka do pracy stojącej - dostępne rodzaje

Wśród ofert dostępnych na naszej stronie internetowej, znajduje się biurko stojące w różnym stylu, dostosowane do różnego rodzaju potrzeb. Świetnym przykładem będzie tzw. "biurko siedź stój", które jest coraz częściej polecane pośród klientów naszego sklepu. Takie biurko cieszy się niezwykłą popularnością, przede wszystkim ze względu na jego funkcjonalność. Otóż jest ono regulowane w taki sposób, aby móc przy nim pracować zarówno na stojąco jak i siedząco. Użycie podobnych technologii ma służyć w pierwszej kolejności naszemu zdrowiu, zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Biurko do pracy na stojąco to również korzyść dla naszej głowy. Zgadza się, podczas trybu siedzącego, częściej narażamy się na niepowołane bóle głowy. Dodatkowo takie biurka do grania sprawiają, że rozgrywka będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Nie trzeba siedzieć przez wiele godzin, tylko można zmieniać pozycję pomiędzy rundami. Takie stanowiska gamingowe sprawią, że pokoj gamingowy będzie o wiele ciekawszym i nowoczesnym miejscem.

Mobiusdesk - oferta sklepu

Na naszej stronie znajdziesz biurko elektryczne, które dzięki swojej wielofunkcyjności również cieszy się sporą popularnością. Tego typu biurko do stania możemy znaleźć w różnych kategoriach, w zależności od kształtu blatu, ze względu na sposób regulacji wysokości blatu czy rodzaj stelaża, a także na dostępną kolorystykę. Niezależnie, czy wolisz białe biurka, czy też sądzisz, że biurko grafitowe będzie lepiej wyglądało, u nas znajdziesz to, czego szukasz. Stojące biurko daje nam pełen wachlarz możliwości, z których z przyjemnością będziemy korzystać. Kupując tego rodzaju biurko na stojąco, pracując nie odczujemy takiego zmęczenia, jak w przypadku pracy siedzącej. Wśród najbardziej polecanych przez nas i przez naszych klientów produktów, są między innymi biurko elektryczne Simple PRO MDF Czarne, bądź Skull PRO PLUS CDF Białe. Pamiętajmy zatem, że wybierając biurko stojace, możemy zyskać naprawdę wiele. Zwiększona produktywność, lepsze samopoczucie, wyższy poziom energii, zmniejszony ból pleców i szyi, czy nawet utrata masy ciała, to tylko kilka spośród wielu zalet tego typu biurek. Oprócz produktów, o których wspomniano wcześniej, na Mobiusdesk możesz znaleźć również różnego rodzaju dodatki do biurka komputerowego. Posiadamy klasyczne biurka młodzieżowe białe, a także mniej standardowe biurko narożne pod komputer. Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni niż daje male biurko, warto sprawdzić biurko 2 metry lub inne biurka na komputer dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

Nowości, porady, rabaty - zapisz się na newsletter

Prosze czekać

Dziękujemy za zapis!

Współadministratorami danych jest UXLAB Michał Mazurowicz Przędzalniana 92/94 m 33 Łódź 93-114, kontakt: kontakt@mobiusdesk.pl. Dane będziemy przetwarzać w celach marketingowych, w tym do przesyłania newsletterów. Możesz zawsze cofnąć zgodę na komunikację marketingową. Masz także prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. 
IT Support: synchronicity.one