Potrzeby naszym drogowskazem

O tym jak ważną kwestią jest stworzenie miejsca do pracy najlepiej wiedzą osoby pracujące w domu, uczniowie oraz gracze. Odpowiednia aranżacja mebli i całej przestrzeni jest dużym wyzwaniem, tym bardziej, gdy natykamy się stale na meble standardowe, bardzo spopularyzowane, które nie odpowiadają naszym wymaganiom czy standardom. Wtedy zastanawiamy się jaki blat na biurko wybrać i gdzie kupić. Na samym początku powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy. W zależności od tego, do czego używamy biurko, będzie potrzebna jego inna wielkość – im więcej miejsca chcemy, tym większy blat komputerowy powinniśmy zamówić. Niektórzy bowiem na swoim stanowisku pracy trzymają naprawdę dużo rzeczy, zaczynając od komputera, monitora, klawiatury i myszki przez akcesoria papiernicze tj. segregatory, teczki, zeszyty, dokumenty, na elementach dekoracyjnych kończąc. Czasem biurka mają inne zastosowanie od standardowego i niektórzy używają ich do szycia, malowania czy realizacji innego hobby. W takich sytuacjach personalizacja wymiarów jest jeszcze bardziej potrzeba i indywidualne wymiary stają się sporym udogodnieniem.

Ustalanie rozmiaru biurka

Dokładnie zmierz miejsce przeznaczone na biurko i blat, dzięki temu bez problemu ustalisz jego wymiary. Jeszcze ważną kwestią, o której należy wspomnieć w momencie personalizacji biurka na wymiar, jest jego wysokość. Dlatego kupując blat na biurko, warto rozważyć także biurko z regulowaną wysokością, o której pisaliśmy TUTAJ. Gdy określimy już długość, szerokość oraz grubość biurka, stanie się to idealną podstawą do dalszych uzgodnień i usprawni naszą pracę.

Materiały wykorzystane przy produkcji

Gdy znamy już wymiary naszego wymarzonego blatu, powinniśmy rozważyć materiał, z jakiego ma być ono wykonane. Podstawowym materiałem, z którego wykonujemy blaty do biurek komputerowych, jest płyta CDF. Płyta ta powstała na bazie płyty HDF o wysokiej gęstości i jest barwiona na czarno. Dzięki swojej budowie oraz uszlachetnianiu wielowarstwową powłoką filmów melaminowych zapewnia wysoką jakość, odporność na zarysowania i na wodę. Dodatkowo, pomimo mniejszej grubości, gwarantuje odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Blaty, a dokładniej płyta, z której są wykonane, jest laminowana wysokiej jakości powłoką. Delikatna struktura świetnie sprawdza się jako powierzchnia biurka. W porównaniu do gładkich blatów nie rysuje się i zapewnia lepszą trwałość na ścieranie.

Grubość blatu biurka

Jeśli zastanawiasz się jak gruby blat na biurko wybrać – przychodzimy z odpowiedzią. Blaty dla biurek w wersji PRO i STD wykonywane są z płyty CDF o grubości 12,4mm. Dla biurek dla graczy w wersji ECO stosujemy bardzo dobrej jakości płyty MDF o grubości 18 mm. Pomimo cieńszej płyty, blaty na biurko wykonane z płyty CDF są sztywniejsze i trwalsze.

Kształt blatu biurka gracza

Ostatnią kwestią, obok wymiarów blatu i materiału, z jakiego będzie wykonany są aspekty estetyczno-wizualne takie jak jego kształt i elementy dodatkowe, ozdobne. W zależności od rodzaju płyty dostępne są różne kształty blatów biurek graczy. Z płyty CDF wykonujemy 3 podstawowe modele: Skull, Witch oraz Koala. Z płyt MDF wycinamy blaty prostokątne bez wcięć, dzięki czemu możemy zachować niższą cenę. Jeśli potrzebujesz innego kształtu możesz zamówić u nas dowolny blat, nie musisz ograniczać się do tych kilku propozycji. Pamiętaj jednak, że być może będą one dla ciebie dobrym rozwiązaniem bądź inspiracją do twojego idealnego kształtu blatu biurka.

Dodatkowe wyposażenie biurka

Dodatkowe elementy wyposażenia biurka dla graczy to na przykład moduł oświetlenia ledowego sterowanego pilotem, opcja dodania własnego napisu na biurku – graweru czy gniazda zasilające i sieciowe. Oświetlenie LED to wartościowy dodatkowe do każdego biurka komputerowego. Podczas grania można dopasować kolorowe oświetlenie do danej gry natomiast podczas pracy możemy skorzystać z białego światła, co korzystnie wpływa na nasz wzrok i zmęczenie. Dzięki radiowemu sterowaniu nie trzeba się martwić o wystający kabel i problemy z regulacją oświetlenia. Natomiast dzięki modułom można bezpośrednio podłączyć sprzęt znajdujący się na biurku bez potrzeby grzebania w kablach pod biurkiem. Ładowarka USB pozwala zasilić dowolne urządzenie np. smartfon lub tablet. Gniazdo sieciowe pozwala podłączyć np. drukarkę.

Personalizowany blat na zamówienie

Podsumowując, blat na zamówienie = dowolne wymiary, kształt, wyższa jakość wykonania i materiałów, personalizacja, dowolność w dodatkach dekoracyjnych oraz możliwość odmiany mebla, dzięki wymianie samego blatu, bez konieczności wymiany całego mebla, co oznacza odświeżenie biurka niższym kosztem. Tak naprawdę przygotowanie prostego projektu idealnego dla nas blatu do biurka wcale nie jest skomplikowane. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach i potrzebujesz porady, pomogą ci nasi specjaliści.

Nowości, porady, rabaty - zapisz się na newsletter

Prosze czekać

Dziękujemy za zapis!

Współadministratorami danych jest UXLAB Michał Mazurowicz Przędzalniana 92/94 m 33 Łódź 93-114, kontakt: kontakt@mobiusdesk.pl. Dane będziemy przetwarzać w celach marketingowych, w tym do przesyłania newsletterów. Możesz zawsze cofnąć zgodę na komunikację marketingową. Masz także prawo: dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia, a także złożenia skargi dotyczącej przetwarzania danych. 
IT Support: synchronicity.one